PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115913}

Kamorysta

Il Camorrista
7,3 1 071
ocen
7,3 10 1 1071
Kamorysta
powrót do forum filmu Kamorysta

Wielkie Oczarowanie

ocenił(a) film na 10

Jako fan(atyk) filmów gangsterskich i mafijnych, jestem pod mega wrażeniem tego obrazu. Epickie dzieło, wchodzi do mojego top wszech czasów filmów mafijnych/gangsterskich. Wiele lat czekałem by obejrzeć ten film w PL wersji, w końcu się udało. Stało by się to wcześniej, ale ostatnim razem jak sprawdzałem, to jeszcze go nie było dostępnego. A po tem na jakiś czas niestety o nim zapomniałem.
MOŻLIWY LEKI SPOILER ! Co do filmu jeszcze, to jedyne skazy jakie dostrzegam, to zabójstwo wdowy po Alfredo Canale. Jakim cudem nie postrzelili dzieciaka, to nie wiem. Zachowanie dzieciaka też zastanawiające.
Drugą lekką skazą jest gra aktorska Gazzara. Te jego miny, wybałuszanie oczy są dla mnie lekko śmieszne. Chyba że pierwowzór podobnie się zachowywał, to zrozumiem. Ale wątpię.
To tyle, dzięki jeśli ktoś dotrzymał do końca tej wypowiedzi. Jeszcze raz wychwalę pod niebiosa ten film. Tyle świetnych cytatów, piękna i okrutna opowieść.. 'Zakochałem' się w nim od pierwszego obejrzenia. EPIC MOB TALE !

ocenił(a) film na 6
thunder20hz

Nie rozumiem fascynacji filmami gangsterskimi. Czy tu chodzi o to, że przyjemność sprawia oglądanie rozlewu krwi i nieuzasadnionej przemocy?
A jeśli chodzi o grę Gazzary to bardzo prosta odpowiedź: on nie mówił po włosku, nie rozumiał co tam się mówi i dlatego grał minami.

ocenił(a) film na 10
qqryqu

Hmm raczej nie całkiem o to chodzi. Wydaję mi się że to po prostu fascynacja życiem, którym nigdy nie będę chciał żyć. Szybkość, intensywność i bogactwo tego życia. Min. to mnie przyciąga. Przydała by się ocena jakieś fachowca od takich spraw ;)

thunder20hz

Zobacz: https://www.filmweb.pl/user/dariusgromnicki/blog/545286

Pokaźna lista dramatów gansterkich.

____________
Fan gatunku.

ocenił(a) film na 5
thunder20hz

Jak dla mnie film średni, a też lubię kino gangsterskie. Mocno uproszczona ta historia. Gościu sobie wpada na pomysł przejęcia Camorry, zmawia się z kilkoma więźniami i już jest przejęta. Ni z tego, ni z owego posiada nagle armię wiernych mu zabijaków i zarabia (chyba) niewiarygodne pieniądze na różnych lewych interesach. "Chyba", bo tego w filmie nie widać. Wszystko w tym filmie "się po prostu dzieje", ale w jaki sposób do tego dochodzi już film nie pokazuje. O działaniach włoskiej mafii, poza tym co każdy przeciętny człowiek wie, nic więcej się z tego dzieła nie dowiemy. A jak na tak długi film można by to śmiało pokazać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones