PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252023}

Jan Paweł II

Pope John Paul II
6,2 17 330
ocen
6,2 10 1 17330
4,3 3
oceny krytyków
Jan Paweł II
powrót do forum filmu Jan Paweł II

Według mnie film nie jest ani kiepski, ani nudny, wprost przeciwnie jest bardzo dobry. Muzyka jak to w dramatach - świetna.
Jon Voight zagrał dosyć trudną rolę, ale sprostał jej całkowicie. Młody Wojtyła (Cary Elwes) także robi wrazenie. Choc film trwa (w polskiej wersji) 2 godziny, to trzeba przyznać że jest w tym czasie ukazane wszystko co najważniejsze z życia papieża. W tym filmie reżyser sprostał zadaniu w 100%. Produkcja która potrafi wzruszyć. Jest kilka scen które potrafią doprowadzic do łez, śmiechu czy chwilowej ciszy. Sporo osób podczas seansu "ryczało" - to chyba najlepiej odaje wrażenia po tym filmie. Produkcja o wiele lepsza niz "Karol". W tym drugim filmie wszystko było zbyt chaotyczne, a tutaj przedstawione jest w sposób perfekcyjny.
Podsumowując - najlepszy film o papieżu

8/10

użytkownik usunięty
kAMSON

Przecież ten film to był jeden wielki banał! Dobrze, zgadzam się, że Voight sprostał zadaniu, powiem więcej, dla mnie był rewelacyjny, Elwes też był dobry, ale co z tego? Muzyka - nic specjalnego. Poza tymi kilkoma scenami, o których piszesz, "Jan Paweł II" był po prostu papkowaty i kompletnie bezrefleksyjny.

ocenił(a) film na 8
kAMSON

Skoro tak uważasz.........jak dla mnie bardzo dobre kino. pOZDRAWIAM

użytkownik usunięty
kAMSON

Naprawdę nie raziło Cię to, że film był pusty i taki jakiś... że się tak wyrażę, zrobiony na odwal? Nawet pod względem technicznym był mierny (nie wysilono się nawet, żeby zgrać reakcje tłumu ze słowami Papieża), z czego wynikałoby, że Amerykanom zabrakło funduszy, co jest raczej dziwne, albo - i to jest bardziej prawdopodobny wniosek - nie chciało im się przemęczać. Zrobili po prostu ot, takie sobie filmidło, byle było słodko, poprawnie, tanio i banalnie, wiedząc, że mnóstwo Polaków pójdzie do kina. Taki papa-biznes.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones